Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Sanatoriul Moroieni

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
KatalinPaall

Data de inscriere : 14/03/2012

MesajSubiect: Sanatoriul Moroieni    Sam 29 Dec 2012, 07:44

Cateva poze din zona cu ocazia unei drumeti in zona Pietrosita-Moroieni-Glod-Cota 1000-Sinaia

Rog un moderator sa mai stearga din ele, eventual sa le mute la un topic respectiv.

image sharing
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM

Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 44
Localizare : BUCURESTI

MesajSubiect: Re: Sanatoriul Moroieni    Mier 02 Ian 2013, 11:47

Casele care se vad fac parte tot din Moroeni? Distanta dintre case si sanatoriu este mare? Sanatoriul pare cam parasit! Mai este functional la capacitate maxima?

Hai ca te-am luat la intrebari! Locul pe unde trebuia sa treaca linia ferata l-ai descoperit?
Sus In jos
KatalinPaall

Data de inscriere : 14/03/2012

MesajSubiect: Re: Sanatoriul Moroieni    Mier 02 Ian 2013, 19:16

Nu se vede nici o linie, e decat cea de tren pana la Pietrosita si mai sus pana la Moroieni e doar cea de mocanita care in ziua respectiva in intervalul in care eu am fost in Pietrosita-Moroieni am vazut 7 garnituri goale/incarcate.

Distanta dintre Moroieni ( satul Glod, de unde se desparte DJ 714 de DN 71 ) pana la Sanatoriu este de 7 km, la dus am mers cu Aro de la Jandarmerie iar la intoarcere am coborat pe jos in maxim 50 min.

Casele mici din ultimile poze fac parte din comuna Moroieni satul Glod.

Am vrut sa intru in sanatoriu dar m-a luat un paznic la intrebari, pare funcional dar nu cred ca era multa lume, era o liniste de nedescris afara iar langa sanatoriu sunt 2 cladiri stil blocuri una e Scoala Primara Sanatoriu nu stiu daca mai e functionala si celalalt bloc doar 2-3 apartamente cred ca sunt locuite.

Se poate ajunge cu duba sunt 3 curse pe zi, cu masina personala sau jeepuri ca sunt o gramada in zona aia care merg spre Padina-Pestera, drumul este asfaltat in proportie de 90% iar cu bicicleta pe timp de vara e ceva de vis.

Sus In jos
Lancer
MODERATOR FORUM

Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 50
Localizare : BUCURESTI

MesajSubiect: Re: Sanatoriul Moroieni    Mier 02 Ian 2013, 20:46

pozele tale,Katalin , sunt bune si servesc cauzei; doar una din ele,in care aparea un buldozer, am mutat-o la vehicule

altfel, nu arata foarte grozav complexul. doar corpul central e interesant,seamana putin cu Intercontinentalul. in rest par a camine de nefamilisti lasate in voia sortii

ca o concluzie, m-ai convins ca , la vara,sa ma abat si pe acolo in concediu
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sanatoriul Moroieni    

Sus In jos

Sanatoriul Moroieni
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» LINIA DE MOCANITA FIENI-PIETROSITA-MOROENI